Winter Park

Amerikanın farklı bir kayak merkezi olan Winter Park kayak merkezi, 2740 metre yükseklik mesafesinde kurulmuş bir kayak tesisidir.

Winter Park kayak merkezinde bulunan pistlerin yer aldığı yükseklikler ise 2740 metre ile 3680metre arasında değişmektedir.
Winter Park kayak merkezinde konaklama otelleri ve diğer mekânlar pistlerin hemen dibinde bulunuyor.Bu yüzden kış turizmi için, içerisinde bulunan yerli ve yabancı turistler için bu cazip bir durum oluyor.

Winter Park kayak merkezinin pist alanları, 61 adet Siyah Pist alanı, 47 adet kırmızı pist alanı, 35 adet mavi pist alanı ve 29 adet yeşil pist alanı olmak üzere tolamda 220 km’yi aşan pist alanları bulunmaktadır.

Winter Park kayak merkezinde,22 adet mekanik teleferik sistemi tarafından pistler üzerinde yokuş yukarı ve yokuş aşağı hızlı hareket imkânısunuyor. Mekanik sitemler; 134farklı bireysel pist alanları üzerinde, doğrudan erişimi imkânı sunmaktadır.

Kayak ekipmanlarına ait çeşitli frimalardan kiralama veya satın alma hizmeti sağlayabilrsiniz.


Winter Park Kayak Merkezi’ndeki pistler hangi düzey kayakçılar için uygundur?

Winter Park Kayak Merkezi’ndeki pistler; uzman kayakçı pist alanları olarak 4 yıldızlı bir kaliteye sahip iken, orta derece kayak düzeyine sahip pistler 5 yıldızlı bir kalitededir. Yenibaşlayanlar ve Snowboard yapmak isteyenler için de gene 4 yıldıza sahip pist alanları bulunmaktadır. Kayak merkezine ait kar kaliteside 4 yıldızı hak edecek türdendir.

940 adet kayak alanında bulunan pistlerin yükseklik mesafeleri 2740 metre ile 3680 metre arasında farklı yüksekliklerde bulunmaktadır.

Winter Park kayak merkezinde bulunan kayak pistleri tüm düzeyleri kapsayacak olan kayak alanlarını hizmete sunuyor. Merkez üzerinde bulunan ve kış turizmine hareket katan tesis imkânları gündüzlerin yanı sıra geceleride kayak merkezine oldukça hareket katıyor.
Yeni başlayan kayak severlere özel oluşturulmuş olan Groswold Keşif Parkı adında kayak alanı sayesinde hiçbir risk alanına girmeden isterseniz uzman kayak eğitmenleri ile kayak dersleri alabilir ve kayak yapmanın doyumsuz zevkine varabilirsiniz.

Ulusal kayak serbest yarışmaları için özel Kış Park’ı; büyük bir 18 metrelik duvarlardan ve 450 metre uzunluğundan oluşan snowmakers alanlarınıkapsıyor.
Winter Park kayak merkezi, merkezden 30 dakikalık mesafede kurulmuş olan bir kayak tesisidir.