Verbier

Verbier Kayak Merkezi, Swiss Alpler Dağları üzerinde dört vadiyi kaplayan kayak merkezidir. Olağanüstü pist uzunluğuna sahiptir. Kayak Merkezinde bulunan pistlerin toplam uzunluk alanı 412km gibi devasal bir uzunluğa sahiptir. Hal böyle olunca kayak severlere oldukça cazip gelmektedir.

Pistler çok farklı yüksek alanların dağın yamaçalarında konumlanmıştır. Pistlerin bulunduğu alçak ve yüksek mesafe aralığı ise 1500 metre ile 3330 metre gibi farklı yükseklik rakımlarında bulunmaktadır.

Verbier Kayak Merkezi’nde bir yerden başka bir yere gitmenize imkân sağlayacak olan mekanik sistemlerin sayısıda 92adet teleferikten oluşmaktadır. Teleferik sistemleri 205adet farklı pist alanı olarak toplamda 412km uzunluğundaki erişimi sağlamaktadır.

Kayak alanlarında en kaliteli kayak pistleri; Lift Pass Bruson, Evolène, La Tzoumaz Nendaz, Siviez, Thyon les Collons gibi pistler olurken,snowboard yapılması için en uygun pist ise Veysonnaz pist alanıdır.

Verbier Kayak Merkezi, hangİ kayakçı düzeyleri içindir?

Verbier Kayak Merkezi’nde, uzman düzey Kayakçı pistleri 5 yıldızlı kaliteye sahip iken, orta düzey kayakçı pistleri de 5 yıldızlı kalitededir. Yeni başlayan kayakçı pistleri ise 2 yıldızlı kalitededir. Snowboard yapmaktan hoşlananlar için pistler 4 yıldıza sahip bir kalitededir.
20 adet Siyah Pistler, 106 adet kırmızı Pistler, 77 adet mavi Pistler, 2 adet yeşil Pistler olmak üzere 205 farklı pist kategorisi ile toplamda 412 km’lik iniş pistine sahiptir. Tüm bunların dışında 29 km’den oluşan Cross Country Pistleri bulunmaktadır.
Verbier Kayak Merkezi, 1500metre yüksekliğindeki bir alana kurulmuş olan kayak tesisidir. Üzerinde bulunan tüm tesisler oteller, barlar, mağazalar, alışveriş merkezleri, spa salonları, diskolar, saunalar ve daha pek çok aktivite merkezi ile gece ve gündüzleriniz de tüm hizmetlerden yararlanabileceksiniz.

Verbier Kayak Merkezi, Sion Havaalanı alanından 1 saatlik mesafede yer almaktadır.

Verbier kayak merkezi Dünya’da en büyük asansör bağlantılı alanlarına sahip kayak merkezlerinden birtanesidir. Uygun soğa şartlarında yinedünya’daki en büyük ve en iyi dikey mekanik sistemleri biri daha 2500 metre yüksekliklerinde 15 kmlik bir bağlantıya sahiptir.

Verbier kayak merkezinde, Le Jumbo adında bilinen teleferik sistemi ile çok hızlı kolay ve kuyruk beklemeden son teknolojiden oluşmuş mekanik sistemleri ile bir çok kayakçının aktif olarak kaymasına olanak sağlamaktadır.

Kayak merkezinde bulunan safari alanında, Fransız ve İtalyan okullarına ait kayak okulları helikopter kayağını burada popüler hale getirmiştir.

Verbier Kayak merkezinin gece eğlenceleri çok hızlıdır. Gece kulübleri 04.00 e kadar açıktır. Farklı eğlence mekânları vardır bazıları o kadar ünlüdürkü kapısında kuyruk dahi oluşur.

Genç kayakçıların gece eğlence mekânları ise Medran lift yakınındaki fast-food ve oyun salonu olan Big Ben kulübüdür.