Toshiba EX4T2

Toshiba B-EX4T2 direkt termal (ribonsuz yazdırma) ve termal transfer (ribonlu yazdırma) yapabilen bir barkod etiket yazıcısı modelidir. Yazıcı sahip olduğu kalite standartlarıyla oldukça performanslıdır. Saniyede 304 mm yazdırma özelliğine sahip olan barkod yazıcısı baskı sürecinde geçen süreyi oldukça kısaltmaktadır. Barkod yazıcısı baskı süresince duraksamaları minimuma indirmek için yüksek ribon ve medya hacmine sahip olacak şekilde üretilmiştir. Baskı genişliği en fazla 104 mm’ye kadar çıkmaktadır. Barkod yazıcısı 600 metre uzunluğundaki şeritlerle çalışabilmektedir. Ribon ve kağıt ruloların kolayca değişiminin yapılabilmesi için dayanaklı geniş açılan bir kasa şeklinde üretilmiştir.

Toshiba EX4T2 yüksek çözünürlük sağlayan 600 dpi ölçüde baskı yapabildiği gibi 203 dpi gibi daha düşük çözünürlükle baskı yapabilmektedir. Barkod yazıcı 203 dpi ile 450 metre, 600 dpi ile 1980 metre baskı yapabilmektedir. Barkod yazıcısının 16 MB DRAM ve 32 MB Flash hafızası bulunmaktadır. Yazıcı GS1 DataBar (RSS) ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

Toshiba EX4T 2 barkod yazıcının USB ve standart Ethernet bağlantısı bulunmaktadır. Barkod yazıcı Data Matrix, PDF 417, Maxicode, QR code, Micro PDF 417, CP Code gibi 2d kodları ile uygun olarak çalışmaktadır. Talepler doğrultusunda barkod yazıcıya paralel, seri, kablosuz LAN, RTC ve USB host eklentileriyle bağlantı çeşitlerinin arttırılması mümkündür. Etiket ve ribon olmadan ağırlığı 25 kg olan barkod yazıcının boyutları 310 mm x 278 mm x 460 mm’dir.