Tignes

Tignes Kayak merkezide ünlü Alpler Dağları’nın üzerinde hizmet veren bir kayak merkezidir. Oldukça yoğun ve doluluk oranı yüzde yüzleri bulan bir kayak merkezi olarak turistler tarafından tercih edilen popüler bir kayak merkezidir.

Kayak Merkezinin pist uzunluğu toplamda 150km yi aşmaktadır. Pist alanlarının bulunduğu yükseklikler ise 1550 metre ile 3450metre arasında farklı kategorilerde olmak üzere bulunmaktadır.

Tignes Kayak Köyü 90 adet farklı mekanik sisteme aittir. Kayak pistlerindeki ulaşımın oldukça aktif sağlandığı telesiyejler ile gün boyunca kaymanın tadını çıkarabileceksiniz.

Teleferik tarafından sunulan 150 km’yi bulan pist uzunluğu, 308 adet ayrı pistalanı olarak farklı zorluk düzeylerine göre gruplara ayrılmıştır. Snowboarda özel kayak alanlarının oluşu bu spora gönül vermiş olan turistlerin alana akın etmesine sebep olmaktadır.

2500 metre yükseliğinde bulunan pistler profesyonel kayakçılar ve snowboard severler için özel olarak oluşturulmuş ve güvenlik açısından da güvence altına alınmıştır.

Tignes kayak merekezi yeni başlayanlara nazaran özellikle profesyonel kayakçılara özel kaliteli bir kayak merkezidir.

Uzman Kayakçı pistleri 5 yıldızlı, orta kayak seviyeleri için 5 yıldızlı ike yeni başlayan düzeyler için 3 yıldıza sahip bir kayak merekzidir.
Çeşitli kış sporlarını yapmak istiyorsanız; bu kayak merkezine gelerek kayaklı koşu, Kayakla atlama, Alp disiplini, Skiboarding, Biatlon, Kuzey kombine, kızak, snowboard, Skibob, Serbest stil kayak kış sporlarınıdan herhangibirini seçip muhteşem kayak pistlerinde kendiize gelebilirsiniz.

21 km den oluşan 25adet Siyah Pist, 58 kmden oluşan 46 adet Kırmızı Pist, 100 km uzunluğunda 61adet Mavi Pist, 121 km uzunluğunda 22 adet Yeşil Pist ve 20km’lik deCross Country Pistlerine sahiptir.
47 adet mekanik sisteme sahip akıcı bir kayak asansör sistemi bulunmaktadır. Tüm aileniz ile berabar soğuk kış günlerinde sımsıcak bir kayak keyfi çıkartabileceğiniz çok ünlü bir kayak merkezidir. 2127metre yüksekliğinde kurulmuş olan bir tesistir.

El değmemiş bir cennetin ortasında sizlere eşsiz bir kar talili imkânı sunuyor.

Kış aylarında kış turizmine ev sahipliği yaparken yaz aylarında çeşitli dağ sporlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Eğlenceli ve bol hareketli bir kayak gününün hemen ardından tüm vücudunuz gevşeterek rahatlayabileceğiniz ve bir sonraki güne aynı enerji ile başlayabileceğini, sauna, hamam, stretching ve Club Med Spa gibi sosyal imkânları ile eşsiz bir tatilin doyumsuz tadına varabilirsiniz.
Çocuklara özel aktiviteler, oyun parkları, sinema salonları ile gün içerisinde kaliteli bir zaman geçirebilirsiniz.