Psion IKÔN

Psion firması Psion IKÔN ile tüm teknolojileri tek bir cihazda toplamışlardır. İster küçük bir işletme olun isterseniz dünya çapında bir firma Psion IKÔN işlerinizin daha hızlı ve daha verimli olarak devam etmesinde en büyük yardımcınız olacaktır.

Psion IKÔN yalnızca 450 gram ağırlığındadır. Microsoft Windows Embedded CE 5.0 işletim sistemini kullanan cihaz, Intel® XScaleTM PXA270 işlemciye sahiptir. Teknolojinin son noktasında olan sistemleri sayesinde hem daha seri kullanımı ile sizi bekletmeyecek hem de güç tasarrufu sağlayarak, gün için de şarjınızın bitmesini önleyecektir. Ayrıca cihazın üreticileri otomatik ekran parlaklığı özelliğini de ilave ederek, bulunduğunuz ortamın ışık ayarına göre ekran parlaklığının azalması ya da artması sağlanmıştır.

GSM desteği de bulunduran cihaz, bu özelliği ile daha geniş mesafelerde de bağlantı kurabilmektedir. Her nerede olursanız olun, diğer cihazlar ile aranızdaki bağlantı ve senkronizasyon sayesinde işleriniz eş zamanlı olarak devam edecektir. Ayrıca, GSM desteği ile mesajlaşabilir, 3G hızındaki interneti kullanarak maillerinizi kontrol edebilir, belgelerinizi yollayabilirsin. Alternatif olarak ise bluetooth, WLAN kablosuz bağlantıları bulunmaktadır.

Psion IKÔN, 128 MB dâhili hafızaya sahiptir. SD hafıza kartlarını desteklemektedir. Bu özelliği sayesinde ihtiyaç duyduğunuz takdirde 128 MB boyutuna kadar hafıza arttırımına gitmeniz mümkün olacaktır.

Bu çok yönlü cihaz aynı zamanda oldukça da dayanıklıdır. Yüksek dayanıklılık standartlarına uygunluğunu birçok test sonucunda kanıtlamıştır. Nem, su ve toz gibi cihazlara zararı dokunabilecek maddelerin cihaz içerisine sızmasını engelleyecek ham maddesi sayesinde nem, su, toz gibi maddelerden dolayı arıza yapmaz ya da performansını arttırmaz. Ayrıca Psion IKÔN 1,5 metreden defalarca beton zemine düşse dahi çalışma performansından ödün vermemeyi garantilemiştir.