Psion EP10

Psion EP10 bir el terminalinde arayacağınız tüm özelliklere sahiptir. Ürettiği cihazların kullanıcı dostu ürünler olmasına özen göstererek Psion firması Psion EP10 el terminalini de ergonomik şekilde tasarlamıştır. Zorlu çalışma şartları uyum sağlayabilmekte olan cihaz, IP 54 dayanıklılık sertifikası almaya hak kazanmıştır. Kategorisindeki ürünlerin en sağlamlarında biri olan Psion EP10, 1,8 metre yükseklikten beton bir zemine defalarca kez düşmüş olmasına rağmen, yüksek performansından ödün vermeden çalışmaya devam etmekte olduğunu tüm dayanıklılık testlerinden geçerek ispatlamıştır. Ayrıca üretildiği maddeler arasında polietilen bulunması sayesinde, nem, su ve toz gibi dış etmenlerden de zarar görmemektedir.

Psion EP10, yalnızca 345 gram ağırlığında ve bir cep telefonu büyüklüğündedir; ancak bu boyutuna rağmen birçok işleve sahiptir. Microsoft Windows Embedded CE 5.0 işletim sistemi ve Texas Instruments AM3715 Sitara ARM 800 MHz işlemciye sahip olan cihaz seri bir şekilde çalışarak personelin daha hızlı ve verimli olarak çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca 3,7 inch boyutundaki ekranı ile uzun süreli ekran kullanımlarında çalışanları zorlamamaktadır. Cihazın Q klavye ya da numeric olan 2 alternatif tasarımı bulunmaktadır. Veri girişleri genellikle sayılardan oluşan alanlarda numeric modeller daha verimli olacakken sık sık yazı yazılacak alanlarda Q klavye tavsiye edilmektedir.

1 boyutlu ve 2 boyutlu barkodları başarılı ile tarayabilen Psion EP10, bunun yanı sıra sahip olduğu yüksek çözünürlüklü kamerası sayesinde video kaydı yapabilmekte ve anlık görüntü yakalayabilmektedir.