Lake Louise

Kanada’da bulunan Lake Louise Kayak Merkezi’nde yapılan etkinlik serilerinde herkese uygun eğlence aktivitesi bulunuyor. İster izleyici ister katılımcı olmak isteyin mutlaka bu kış bu etkinliklere katılmak için Lake Louise Kayak Merkezi’ni seçin derim.

Louise Kayak Merkezi’nin üzerindeki pistlerin toplam uzunluğu 100km dolaylarındadır. Pistler dağ eteklerinde ve 1650 metre rakımı ile 2640 metre rakımına ait yükseklikler arasında bulunmaktadır.

Lake Louisekayak merkezi pist alanları üzerinde 12 adet mekanik teleferikhizmeti ile ulaşım sorun olmaktan çıkmaktadır.

Fazla kalabalık olmayan pistlerinde teleferik kuyruklarıda oluşmamaktadır. Teleferik sistemleri 113 farklı pist alanı üzerinde aktif bir ulaşıma olanak sağlar.

Lake Louise kayak merkezi kimler için iyidir bir bakalım.

Uzman kayakçılar için yapılmış olan pist alanları, orta düzey kayak alanları, yeni başlayan (acemi) düzey kayak alanları 4 yıldızlı bir kaliteye sahipken, Snowboard sporu için oluşturulmuş alanlar ise 3 yıldızlı bir kaliteye sahiptir diyebilirim.

Lake Louise Kayak Merkezi’nde,96 adet siyah pist alanı, 26 adet kırmızı pist alanı ve 17 adet
mavi pist alanı olmak üzere tolamda 100 km’lik bir iniş pistine sahip olan kayak merkezidir. Ayrıca 80km’ lik Cross Country Pistlerinede sahip olan bir kayak merkezidir.
1650metre yüksekliğinde kurulmuş olan Lake Louise Kayak Merkezi 2 dağ arasında yayılmaktadır. Bir dağ üzerinde karaçam kokularını içinize çekerek kayak yapmanın zevkine varırken diğer yandanda güneşin ışıldayan yüzü ile kayağınıza devam etmeniz mümkündür.

Uzman kayakçı Lake Louise Kayak Merkezi tesiste bulunan tüm kayakseverlere ücretsiz rehberli turlar yapmaktan zevk alan bir tesisdir.

Lodge merkezinin içerisinde bir cappuccino bar, kafeterya, dumansız kayak sonrası bar, perakende satış ve kiralama mağazalarını bulabileceğiniz değişik müşterihizmetlerini bulabilirsiniz.
Lake Louise, Kuzey Amerika’nın geniş ve çeşitli arazi yapısı ve doğal güzelliklerine sahip olan en değerli kayak merkezlerinden birisidir. Snowboarding sporuna oldukça elverişli her yıl farklı ülkeden turist ağırlayan bir kayak tesisidir.

Lake Louise Snowboard Okulu Kanada’nın en iyi ve en tanınmış kayak okullarından biri olarak bilinir ders paketlerinin çeşitliliği bakımından da geniş bir eğitim sistemine sahiptir.

Lake Louise Kayak Merkezi’nde gece eğlenceleri pistlerin üzerinde yaşanır. Bu yönüyle de diğer kayak merkezlerine göre farklılık gösterir.

Diğer alternatif kar aktiviteleri olarak kızak gezintisi, buzpateni, Vahşi Batı akşamları ve cuma Mt Norquay de gece kayağı gibi farklı aktivite alanları bulunmaktadır.