HAL ETİKETİ

Hallerde tüm ürünler kasalarda kolilerde ve çuvallarda alıcılarını beklerler. Kasa içerisinde bulunan ürünlerin cinsini üretim bölgesini sayısını belirtmek amacıyla oldukça yararlı bir sistem olan etiket uygulama sistemi sayesinde hal esnafı ve Pazar esnafı kişiler arasında etiketler sayesinde izlenebilirlik ve bilinirlik artmaktadır.

Satışa sunulacak olan ürünün markasının reklamını yapan ve markaya göre alım yapan esnafa etiket sayesinde bilgi verilebilmektedir.

Hal ortamında kullanılan etiketlerin cinsi PP opak ve kuşe olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Bilindiği gibi hal ortamı genelde ıslak ve nemli bir ortam olduğu için ayrıca pürüzlü kabuğa sahip sebze ve meyvelere yapıştırma yapıldığından dolayı pp opak en uygun etiket türüdür.

Koli ve çuvalların üzerine yapılan etiketleme türünde kullanılan etiketlerde genellikle plastik hammaddeden oluşan kolay deforme olmayan bir yapıya sahip etiket tipleridir.

Bu etiketler sayesinde onlarca ürünün kısa bilgisine kasa içerisindeki sayı ve kilogram bilgisine kolayca ulaşılarak hesap kısmı kolaylaşmaktadır.