Engelberg

Engelberg kayak merkezi, toplamda 82km uzunluğundaki pist alanına sahiptir. 1050 metreyüksekliğinde kurulmuş olan bir tesistir. Pistler zorluk derecelerine göre alçaktan yükseğe doğru 1050 metre ile 3020 metre gibi farklı yükseklik rakımlarında bulunmaktadır.

İsviçre’nin popüler kayak merkezleri arasında bulunan Engelberg Kayak Merkezinde, kaymanın tadına doyasıya varmak için kayak severleri taşıyacak olan 26adet mekanik teleferiksistemini 28 adet farklı pist alanları üzerinde hizmette bulunmaktadır.

2500 metrenin üzerinde bulunan pistler snowboard kayakçıları için özel alanlar olarak korunmaktadır.

Engelberg Kayak Merkezi hangi kayak düzeylerine uygundur?
Engelberg Kayak Merkezinde, uzman kayakçılar için 4 yıldızlı kayak pistleribulunurken, orta düzey kayakçılar için 5 yıldızlı kayak pistlerine sahiptir. Yeni başlayan acemiler içinde 4 yıldızlı pist alanları mevcuttur. Snowboard sporuna gönül vermiş kişiler içinse4 yıldızlı pist alanları bulunmaktadır.

Gün boyunca yapılan kayak sporunun ardından merkezde bulunan sosyal aktevite merkezleride 4 yıldızı hak edecek türdendir.

Engelberg Kayak Merkezi, 4 km uzunluğunda 1 adet Siyah Piste, 53 km uzunluğundan oluşan 14 adet Kırmızı Piste, 25 km uzunluğundan oluşan 10 adet Mavi Pistler olmak üzere toplamda 82km’lik iniş Pistinin yanı sıra 37km’lik de Cross Country Pistleri bulunmaktadır. Bu pistlerde kolay hareket ve sık sık kayma zevkini sunacak olan taşıma sistemi olarakda 26 adet Kayak Asansörleri hizmettedir.

Çocukların yoğun olarak düşünüldüğü bu kayak merkezinde popüler bir çocuk kar oyun alanı bulunuyor.

24 saat kameralar ile canlıolarak görüntülenen kayak alanı gece boyunca kaymak isteyen kayak severleri sürekli takip ederek güven içerisinde bulunmalarına olan sağlamaktadır.

Engelberg kayak merkezinde bulunan Titlis Buzulu üzerinde ilkbahar ve sonbahar zamanlarında yaz kayağı sezonu yaşanmaktadır. Bu farklı sezona olan ilgi oldukça büyüktür. Bu nedene Engelberg kayak merkezi 365 gün boyunca sürekli hareketlidir.

Engelberg Kayak merkezinde kayağın ardından akşam 18.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında kayak partileri düzenlenmektedir. Çılgınca eğlenmek isteyenler ve hoşlananlar
Engelberg Kayak merkezinin eğlence mekânları tamda size göre.
Farklı bir eğlence vefantezi yaşamak isteyenlere Engelberg Kayak merkezinin 3020metre zirve yüksekliğinde bulunan ve Avrupa’nın çok farklı barı olan hiughest barı ile kendinizden geçebilirsiniz.