Breckenridge

Breckenridge kayakmerkezi Amerika Birleşik Devletleri sınırlarında bulunan oldukça popüler bir kayak merkezidir. Pist alanları oldukça geniş ve kalitelidir

 

Breckenridge kayak alanının pist kalitelerini bir gözden geçirdiğimizde, kayak seviyelerine özel pist alalnlarının kalitesi farklılık göstermektedir.

Profesyonel(zor) kayak pistleri 5 yıldızlı bir kaliteye sahip, orta (normal) düzey kayak seviyelerinde olan kayak pistleride 5 yıldızlı kalitede, yeni başlayan(kolay) pist alanlarıda 4 yıldızlı bir kalitede iken, Snowboard için oluşturulmuş pistler ise yine 5 yıldızlı bir kaliteye sahiptir.

Breckenridge kayak merkezinde, 80 adet Siyah Pist alanı, 50 adet kırmızı pist alanı ve 22 adet mavi pist alanı olmak üzere toplamda 152 adet farklı pist alanı bulunmaktadır. Pist alanalrının bir çoğu profesyonellere yönelik olarak oluşturulmuştur. 1030metre ila 2960metre arasında 152 adet farklı pist bulunmaktadır. Yükseklik mesafesi ile doğru orantılı olarak pistlerin zorluk dereceside artmaktadır.

Breckenridge kayak merkezi, 23 adet Kayak Asansörleri ile hızlı ve kolay ulaşımın sağlandığı kayak yapmanın tam bir zevk olduğu bir kayak merkezidir.

Breckenridge Nordic şehir merkezinin kayak merkezine olan uzaklığı sadcec 32 km dir. Merkezden çeşitli kiralama işleri ve mevcut kış sporları çerçeveleri doğrultusunda dersler alınabilmektedir.

Breckenridge kayak merkezi Ilk Dünya Snowboard Şampiyonasının yaşanmış olduğu bir kayak merkezidir. Kayak merkezi, buşampiyonada CraigKelly, JakeBurton, Tom Sims ve Shaun Palmer gibi snowboard öncülerinede ev sahipliği yapmıştır.

Breckenridge kayak merkezinde konaklamayı düşünüyorsanız samimi tesis çalışanları, kafeler, barlar, mağazalar ve aklınıza gelebilecek olan tüm imkânlar sizleri bekliyor.

Kaliteli pist alanlarından dolayı pek çok ünlü organizasyonun yapıldığı ve pek çok ünlü isminde akın ettiği bir kayak merkezidir. Bu yüzden sık sık çeşitli Ulusal ve uluslararası kayak yarışmaları gibi birçokaktivite düzenlenmektedir.

Breckenridge kayak merkezinde kayak sezonu Aralık ayı ile başlayıp 6 ay boyunca devam etmektedir.

Eğer beklediğiniz gibi Breckenridgekayak tesisinde 100’ü aşkın hizmen veren eğlence ve aktivite merkezleribulunuyor. Burada çeşitli eğlence hizmeti sunan farklı müzik kategorileri yapılmaktadır. Kısacası farklı zevlere aynı anda hitap eden bir kayak tesisidir.