Berchtesgadener Land

Berchtesgadener Land Kayak Merkezi, Almanya’ya bağlı – Bavyera Alpleri’nde kurulmuş olan şahane bir kayak merkezidir. Alp disiplini kayak sporu için şahane kayak alanları bulunmaktadır. Sizlerde bu özel merkezde Alp Disiplini’ni denemek istersniz, gerekli eğitimleri tesis üzerinde bulunan okullardan alarak kaymanın tadına varabilirsiniz.

Alp Displini kısaca bilmeyenler içi,n açıklamak gerekirse, bilindiği gibi normal olarak kayaklarla pist parkurlarından aşağıya inilerek yapılan bir spordur. Alp Disiplini’nin tek kuralı aşağıya iniş yaparken özel olrak yollar üzerine kurulmuş olan kapılardan geçilerek tamamlanan kayak sporu dalıdır. Bu spor dalının dört farklı ve önemli disiplini vardır. Bunlar sırasıyla; Slalom, büyük slalom, super büyük slalom ve iniş yarışlarıdır.

en teknik ve yavaş oynananı Slalomdur.55 km’ik bir hızda oynanır.En hızlı oynanan dalı İniş disiplinidir. Saatte 100 km’lik bir hız ile oynanır. Teknik olan dalı iseBüyük slalom disiplini dur. Hız yarışması olan dalıda süper büyük slalomdur.

Merkez üzerinde bulunan pistlerin toplam uzunlukları, 40km civarındadır. Kayabileceğiniz pist alanları farklı düzeylerde 600 metre ile 1800 metre arasında değişiklik göstermektedir.

Berchtesgadener Land Kayak Merkezi üzerinde hızlı faaliyet gösteren 30 adet mekanik teleferiksistemleri bulunmaktadır.25 adet farklı pist alanı üzerinde, 40 km’lik mesafede yokuş yukarı ve yokuş aşağı erişim imkânı sunmaktadır.
Berchtesgadener herkes tarafından aile dağı olarak bilinir. Dağın doğal güzellikleri görenleri kendine hayran bırakır.
Peki, Berchtesgadener Land Kayak pistleri kimler için uygundur?
Berchtesgadener Land Kayak Merkezi’nde bulunan uzman kayakçı pistleri 2 yıldızlı bir kaliteye, orta düzey kayak pistleri, acemi düzey kayak pistleri ve Snowboard pistleri 3yıldızlı kaliteye sahip bir kayak merkezidir. Merkeze ait kar durumuda 3 yıldız kalitesinde bir duruma sahiptir.

Berchtesgadener Land kayak merkezi özellikle Orta düzey ve yeni başlayan ​​kayakçı düzeyleriiçin, kaymaya uygun bir kayak merekzidir.

4km uzunluğunda 1 adet siyah kayak pisti, 28 km’den oluşan 15 adet kırmızı kayak pisti, 12 km’den oluşan 18 adet mavi kayak pisti ve 13km’lik Cross Country pistine sahip bir kayak merkezidir.

Berchtesgadener Land kayak merkezi tesisinin kurulmuş olduğu rakım yüksekliği ise 540 metrede bulunmaktadır.

Salzburg Havaalanından kayak tesisine otel servisleri ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun dışında tisise kalkan otobüsler veya taksiler yardımı ilede ulaşabilrsiniz.

Berchtesgadener Land Kayak Merkezi Snowboarding için düşünülmüş yüksek atlama için Funpark adında özel bir alan oluşturlmuştur.

Burada Alman kadın Alp disiplini ve snowboard sporları için eğitim veren Goetschenkayak okulu bulunmaktadır.