Argox AS-9500

Argox AS-9500, Argox firmasının ilk olarak üretilen karekod okuyucu cihazlarındandır. Ergonomik tasarıma sahip olan cihaz hafifliği ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkmaktadır. Barkod ve karekodların yanısıra OCR ve posta kodları ile de uyumluluk göstermektedir. 100 bin lux aydınlık seviyesine kadar herhangi bir aksaklık yaşamadan çalışabilmektedir. IP42 sertifikasına sahip olan Argox AS 9500 su ve toz gibi bileşenlerden zarar görmeyecek şekilde dizayn edilmiştir. Diğer aygıtlarla olan bağlantısını RS-232, USB HID ve USB COM portlarını kullanarak yapabilmektedir. Genellikle Karmaşık karekodları uygulamalarını kullanan hastane, laboratuar, kütüphane endüstri ve otomotiv gibi sektörler için üretilmiş olan ve kullanım kolaylığına sahip barkod okuyucu cihazdır. Tak kullan seçeneğine sahiptir. Argox AS-9500 barkod okuyucu 1.8 metre yükseklikten sert zemine düşmelerden etkilenmeden çalışabilmektedir. Bu konuda defalarca teste tabi tutulmuştur. Okuma özelliğine sahip iki boyutlu kodlar arasında MaxiCode, DataMatrix, QR Code and Aztec gibi barkod dillerine sahiptir. Dayanıklı malzemeden yapılmış olması sebebiyle uzun ömürlülüğe sahip olan bir cihazdır. Hızlı okuma işlemleri sırasında herhangi bir aksaklık yaşatmaz, kullanıcı memnuniyetine hizmet etmektedir.

Teknik Özellikleri

Argox un AS 9500 serisinin ürünü olan bu dayanıklı barkod okuyucu içerisinde barındırdığı CMOS SENSOR okuma teknolojisi ile ön plana çıkmaktadır. Tarama ve okuma hızı 60 fps özelliğini kapsamaktadır. Okuma mesafesi 37-175 mm arası 1B ve 62-137 mm arasında 2B özelliğine sahiptir. Çözünürlük kapasitesi 5 mil e kadar 1B ve 8.3 mil mesafeye kadar 2B özelliğindedir. Işık kaynağı kalitesi 626nm±30nm Visible Red LED özelliğine sahiptir. Okuma geri bildirim özelliği olarak Led Işıklandırma, Titreşim ve Ses bildirimlerini kullanmaktadır. Bu özellik kullanıcıların yaptıkları işi gözlemleyip netleştirmelrini sağlamaktadır. Diğer aygıtlarla bağlantı kurabilmesi için belirli özelliklere sahiptir. Bu özellikler arasında RS-232, USB HID, USB Virtual COM, KABLOLU başı çeker. Çalışma sıcaklığı derecesi 0 derece ile 50 C derece arasındadır. IP42 sertifikasına sahip olan bu ürünün 1.8 metre yüksekliğe karşı dayanıklılık göstermektedir. Ağırlığı sadece 146 gramdır.

Argox AS 9500 barkod okuyucu son teknoloji bileşenleriyle beraber çalışabilmekte olup dayanıklılığıyla da ön plana çıkar. Seri okuma işlemleri esnasında oluşabilecek takılma ve sorunlar en aza indirgenmiştir. Bir yıl süreyle Argox un bakım ve garantisi altında olan bu ürün kullanıcı memnuniyeti garantisiyle piyasaya sürülmüştür.