Argox AS-8120

Argox AS-8120 barkod okuyucu başlangıç sınıfındaki iş seviyesi modellerinden olup kendi alanının performanslı tarama özelliği gösterebilen cihazlarındandır. Barkod okuma mesafesi 150 mm olup, kesin ve doğru okuma işlemi yapabilmektedir. Düşük enerji harcayarak  maliyeti düşürebilmektedir. Hafifliği ve ergonomikliği Argox AS-8120 barkod okuyucuya kullanım imkanı sağlamaktadır. Uygulama alanları geniş bir yelpazeye yayılmış durumdadır. Genellikle Satış noktalarında, ofis içinde, mal çıkış ve mal kabul işlemlerinde, depolama ve lojistik faaliyetlerde başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir. Argox AS-8120 barkod okuyucunun hızı 100 tarama/sn performansına sahiptir. Güneş ışığında ve ışık yoğunluğu yüksek olan iç mekanlarda okuma performansına sahiptir. Düşme testlerinden başarı ile geçmiş olan barkod okuyucu 1.5 metre mesafeye kadar beton zemine düşmeye karşı sağlamlık göstermektedir. Fiyat ve performans oranı yüksek olan bir üründür.

Teknik Özellikleri

Argox’un AS 8120 modelinden olan bu ürün CCD barkod okuma teknolojisi ile uyumluluk göstermektedir. Bir dakika içerisinde 100 scan okuma tarama hızına sahiptir. Okuma mesafesi 150 mm mesafeye kadar olabilmektedir. Çözünürlük kapasitesi 0.1mm (4mil) Code39, PCS=90%, on contact oranında olup oldukça yeterli seviyededir. Işık kaynağı 660 nm visible red LED özelliğindedir. Geri bildirim özelliğine sahip olan bu cihazın geri bildirim işlemini Led ışıklandırma yolu ile ve ses yolu ile yapmaktadır.Kablolu bağlantı seçeneği mevcuttur. Çalışma sıcaklığı 0 C derece den başlayıp 45 C derece ye kadar olabilmektedir.Dış darbelere karşı dayanıklılık oranı 1.5 metre mesafeye kadar çıkabilmekte olup IP42 ratingi sayesinde dayanıklılık oranı çok gelişmiştir. Boyutları 182 mm, 90 mm, 262 mm ebatlarındadır. Ağırlığı 120 gramdır.

Argox firmasının güven verici ürünlerinden olan AS 8120 modeli firmanın garanti ve bakım kapsamındadır. Bir yıl süreyle Argox tarafından bakımları ücretsiz olarak yapılır. Herhangi bir aksaklık anında da hizmet verilmektedir. Performansıyla ürün maliyeti karşılaştırıldığında oldukça cazip bir üründür.