Alibaba

http://turkish.alibaba.com, merkezi Çin olan, teknolojik ürünlerden, giysi, takı aksesuar gibi her alanda ürün bulunan, satıcılarla irtibata geçilebilen, sipariş verilebilen bir sitedir.

Sitede üye olmadan ürünler incelenebilir. Sipariş için, üye olunması gerekiyor. Ürüne ait, resimler özellikler, fiyat, minimum sipariş miktarı, satıcı puanı ve sevkiyat süresi gibi datalar gözükmektedir.

Türkiye’de satışı yapılan ürünler, turkis.alibaba.com sitesinde ortalama %50-60 daha indirimli. İlk etapta karışık bir site gibi gözükse de, kullanımı çok basit. Özellikle bayanlar, binlerce takı-tasarım ürünleri arasında seçim yapmakta zorlanabilir. Türkiye pazarına ulaşmayan en yeni ürünler, turkish.alibaba.com sitesinde bulunabilir.

Siteye üye olduktan sonra, beğenilen ürünü seçip, kredi kartı ile alım işlemi yapılabilir. Dikkat edilmesi gereken noktalar, sevkiyat süresi, minimum satış adedi ve satıcı puanıdır. Satın alınan ürün ulaşmadığı taktirde, para iadesi yapılmaktadır. Ürünün ulaşması, taşımacılık firmalarına göre değişiklik göstermektedir. Bu süre, 10 gün ila 30 gün arası değişebilir. İster bireysel kullanmak için, ister yüklü alım yapıp işletmenizde veya internet üzerinden satışını yapmak için, ideal bir site/tedarikçi.